Číslo účtu

2769833457/0200

IBAN SK72 0200 0000 0027 6983 3457

Ako získať pomoc

Vypíšte dotazník z formulárov a zašlite na adresu Občianskeho združenia. My sa s vami skontaktujeme a zvážime formu pomoci.


„Ja dúfam Pane v tvoje milosrdenstvo, moje srdce sa teší z tvojej pomoci.“
Žalm 13,6

Aj tento rok sa saleziáni z Troch hôrok rozhodli pripraviť pre rodiny v núdzi Štedrú večeru a zdieľať tak s nimi predvianočný čas.

V nedeľu 17.12. podvečer sa zišlo 9 rodín v núdzi aj s deťmi, saleziáni, saleziánky a animátori, aby spoločne prežili predvianočné chvíle. Spoločne si ozdobili vianočný stromček a slávnostne prestreli stoly, na ktorých sa podávala tradičná vianočná večera – oplátky s medom, kapustnica, zemiakový šalát s riskou a zákusky, ktoré pripravili obetaví veriaci zo saleziánskeho strediska. Po večeri sa detí ujali animátori, aby im chvíle spríjemnili hrami a mamky sa mohli v pokoji porozprávať. Saleziáni aj saleziánky neváhali darovať kúsok svojho záujmu a tým aj srdca pre tieto životom skúšané rodiny. Po krásnom zdieľaní nasledovala deťmi obľúbená časť, a to rozdávanie darčekov. Tie si pripravili opäť veriaci zo saleziánskeho strediska. Deti dostali plyšové hračky a ovocie, rodičia vianočné salónky, kuchárske knihy či rozprávkové cd pre deti.

Rodiny boli dojaté štedrosťou, obetavosťou a láskyplným prístupom saleziánov a saleziánok. Jedna mamka dokonca so slzami v očiach povedala, že má už 42 rokov, no nikto ju nikdy neobsluhoval pri stole a nič nedaroval, a tu mohla zažiť nielen dary, ale hlavne prijatie, ľudský prístup a úprimný záujem.

Srdečne ďakujeme saleziánom, saleziánkam, animátorom a veriacim zo saleziánskeho strediska Tri hôrky za ich štedrosť a lásku, ktorú darovali rodinám v núdzi.

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7