Číslo účtu

2769833457/0200

IBAN SK72 0200 0000 0027 6983 3457

Ako získať pomoc

Vypíšte dotazník z formulárov a zašlite na adresu Občianskeho združenia. My sa s vami skontaktujeme a zvážime formu pomoci.

„Kalkatu nájdeš na celom svete. Potrebuješ len oči, aby si videl. Všade sú ľudia, ktorí nie sú milovaní, ktorých nikto nechce...“
Matka Tereza

Vyučila som sa v odbore kuchár (2006). Po škole som začala pracovať a žiť s priateľom. Po čase bol náš vzťah stále horší a rozhodla som sa to ukončiť. No zistenie, že som tehotná, moje rozhodnutie zmenilo. Náš vzťah bol raz hore a raz dole.

Keď som bola v 7. mesiaci tehotenstva, zistila som, že nie len prepíja výplaty, ale aj prehral na automatoch všetky našporené peniaze (370 000 SK).

Po narodení syna (2008) sa na chvíľu zmenil a po niekoľkých mesiacoch prestal chodiť domov. Potom vybral úver a kúpil dom, ale 55 km od Košíc. Presťahovali sme sa tam (2009), zmenil prácu a keď dostal výplatu, neukázal sa doma, kým nebol bez koruny. Mňa so synom nechal bez jedla a peňazí aj týždeň. Našťastie som spoznala susedu, ktorá mi v tých ťažkých chvíľach pomáhala.

Môj priateľ neskôr išiel za prácou do Nemecka. Aj tak som nemala pokoj, denne mi vyvolával opitý a vykrikoval mi a nadával. Doma bol len každých 8 týždňov. Náš vzťah ochladol natoľko, že som sa s malým zbalila a odišla do krízového centra.

Odtiaľ som sa po 5 mesiacoch prehovárania vrátila k priateľovi a začala som pracovať v obecnej škôlke ako kuchárka a doma bolo všetko v poriadku. No keď som skončila v škôlke, znova bolo doma peklo. (Pracovala som len 11 mesiacov počas dlhodobej PN kuchárky). V tú dobu som si spravila vodičák (2012) a o niekoľko mesiacov som začala pracovať v Košiciach. Na začiatku bolo všetko dobré, pokiaľ mi šéf nedával prácu aj domov. A ja som nestíhala robiť bežné domáce práce, keďže som vstávala ráno o 3:40, domov som chodila medzi 18:00-19:00, a kým som si spravila prácu od šéfa, spávať som chodila najskôr o 22:30. Prácu som však nechcela nechať, pretože som si kúpila auto na leasing a mala som strach, že znova ostanem sama s malým a tak dobre platenú prácu nenájdem. Čo som čakala, to sa stalo...

Môj priateľ bol opitý a chcel mi zobrať auto, aby mohol ísť kúpiť ďalší alkohol, ja som mu v tom chcela zabrániť, a tak 3-krát do mňa buchol autom, aby som mu odišla z cesty. Ešte v tú noc som zbalila veci a išla som k rodičom. Dočasne ma u seba nechali, ale po 4 mesiacoch ma otec poslal domov, nakoľko za ním chodil vyplakávať môj priateľ. Znova bolo chvíľu dobre, zmenila som prácu (2014) a on začal jazdiť na kamione.

Neskôr som kvôli nízkemu príjmu zmenila prácu za prácou v kancelárii a ostala som tehotná (2015). Aby som neostala na ulici s 2 deťmi, zobrala som hypotéku, kúpila od priateľa dom, dala som si spraviť strechu, vyplatila dlhy, čo som mala, okrem kreditnej karty, lebo v tom čase mi zomrel otec a peniaze som dala na jeho pohreb.

Dcéra sa mi narodila v januári 2016, do mája bol doma pokoj. Prehral 2 výplaty, ja som nabrala ďalšie dlhy a jeho som poslala preč.

Materská 814 eur mi kleslo na rodičovský príspevok, čo je 600 eur rozdiel. Nezvládam platiť svoje záväzky, čo je 469 eur mesačne. Preto vás žiadam a prosím o pomoc, pokiaľ sa zamestnám, nakoľko je to ťažké pri 2 deťoch, keď som sama 55 km od rodiny.