Číslo účtu

2769833457/0200

IBAN SK72 0200 0000 0027 6983 3457

Ako získať pomoc

Vypíšte dotazník z formulárov a zašlite na adresu Občianskeho združenia. My sa s vami skontaktujeme a zvážime formu pomoci.

„Hľadaj radosť v Pánovi a dá ti, za čím tvoje srdce túži.“
Žalm 37,4

Náš spoločný život s mojím manželom sa začal, keď sme boli ešte veľmi mladí. Mali sme spolu dve krásne deti a tretie bolo na ceste, keď sa môj život otočil o 180 stupňov. Po rokoch finančného trápenia to manžel psychicky nezvládol. Siahol si na život. Obesil sa.

Môj život sa zrútil. Sama s dvoma deťmi a tretie na ceste. V tom okamihu ako sa to stalo ešte v ten deň, ma jeho rodina vyhodila z domu. Obviňovali ma z jeho smrti. Každý videl veľkú vinu vo mne, a pritom veľkú vinu na tom, čo sa stalo, mali príbuzní, pretože nám nepomohli, keď to manžel najviac potreboval. Nebyť mojich rodičov, ktorí ma prichýlili, bola by som na ulici tehotná a s dvoma deťmi. V danej chvíli som bola rozhodnutá si to tretie dať zobrať. Rodičia ma presvedčili. Po narodení dcéry som vycestovala do zahraničia za sestrou s vidinou lepšieho života. Keď mala dcérka šesť mesiacov, začala som pracovať vo fabrike, kde robili prevažne muži, keďže to bola veľmi ťažká fyzická práca. Nevzdala som sa, zaťala zuby pre moje deti. Peniaze sme potrebovali. Keď sestra odišla na Slovensko, nemal mi už kto byť s deťmi. Musela som prestať pracovať a zase prišli finančné problémy. Musela som sa vrátiť naspäť k rodičom. Bolo to veľmi ťažké, privyknúť si na život s nimi. Rodičia ma prijali aj s deťmi, ale nijako inak mi nepomáhajú. Sú za mnou preplakané noci i dni ako ísť ďalej, ako sa postarať o deti, zabezpečiť im to, čo majú aj iné deti, ktoré majú oboch rodičov. Nielen ja, ale aj deti veľmi ťažko znášajú stratu otca. Vidno to najmä na najstaršom synovi. Ako sa snaží nájsť v niekom inom otca. Momentálne nepracujem, lebo nemám s kým nechať najmladšiu dcéru. Mama mi pri dcére neostane, lebo sa stará o nevládneho svokra a nestíhala by byť aj s malou.

Každá aj tá najmenšia pomoc je pre nás dar. Za každú pomoc aj tú najmenšiu už vopred ĎAKUJEM.