Číslo účtu

2769833457/0200

IBAN SK72 0200 0000 0027 6983 3457

Ako získať pomoc

Vypíšte dotazník z formulárov a zašlite na adresu Občianskeho združenia. My sa s vami skontaktujeme a zvážime formu pomoci.

„Ja dúfam Pane v tvoje milosrdenstvo, moje srdce sa teší z tvojej pomoci.“
Žalm 13,6

Chcem Vás poprosiť o pomoc. Nikdy som nebola bohatá, ale vedela som ako-tak vyžiť a aj ušetriť nejaký ten cent. Ale ako som ovdovela, tak sa nám žilo ťažšie. Mám 3 synov. Jeden žije v Čechách, má veľké zdravotné problémy už od mala. Druhý mi nevie pomôcť, nakoľko má dvoch synov a hypotéku.

Tretí syn, ktorý žije so svojím synčekom u mňa, je bez práce. Pokiaľ pracoval, tak mi pomáhal. Sám je z toho nervózny, že sme na tom tak, ako sme. Ja som mu za veľa vďačná, a si ako nikto vážim, že mi už ako študent popri strednej škole pomáhal finančne prostredníctvom brigád. Musel stíhať školu aj brigádu. Otec (môj manžel) sa mu v roku 2002 obesil doma. Jedine on mi bol nápomocný, a preto chcem mu aj ja nejako pomôcť, veď má malého synčeka, ktorý nechcem, aby pociťoval nedostatok niečoho. Stačí, že sme to pri nebohom manželovi pociťovali my, tak by som to veľmi chcela obrátiť k dobrému, veď si to zaslúžia obaja.

Našla som si brigádu, ale začala som mať zdravotné problémy, ešte pracujem.

Bývame v podnájme, za ktorý platíme 280,- eur. Ja mám invalidný dôchodok 410,- eur. Platím exekúcie 70,- eur. Financie idú aj na stravu, hygienu, lieky, oblečenie, niekedy niečo treba dokúpiť či opraviť. Niektoré šeky nemám uhradené z dôvodu, že sme potrebovali rýchlo nakúpiť školské potreby, oblečenie do školy aj vlastnú posteľ pre malého. Nič z toho neľutujem, lebo oni dvaja (syn a vnuk) sú môj život, hoc som onkologička a mám aj iné diagnózy už roky.