Číslo účtu

2769833457/0200

IBAN SK72 0200 0000 0027 6983 3457

Ako získať pomoc

Vypíšte dotazník z formulárov a zašlite na adresu Občianskeho združenia. My sa s vami skontaktujeme a zvážime formu pomoci.

„Nikdy neodvracaj svoju tvár od chudobného, aby sa neodvrátila Božia tvár od teba.“
Tob 4,7
Som matkou troch detí, ktoré sama vychovávam a živím. Náš jediný príjem je rodičovský príspevok (194,10 Eur) a náhradné výživné (26 Eur na každé dieťa). Táto suma nám sotva postačuje na vyplatenie nájmu, energií a základných mesačných poplatkov.

Nedávno bol nášmu najmladšiemu synovi (3r.) diagnostikovaný autizmus. Toto ochorenie je celoživotné a momentálne si vyžaduje celodennú starostlivosť. Preto som si požiadala o predĺženie materskej dovolenky a takisto o ZŤP-S preukaz, čaká nás ešte veľa vyšetrení, návštevy u logopéda a špeciálnej škôlky. Tiež sa musíme postarať o vitamínové doplnky (omega 3 M.K., vitamín C, D, zinok, vápnik, probiotiká, qoenzýmq 10).

Zistila som, že máme nárok na plienky zdarma, tak som vybavila u neurológa odporúčanie. Deti s autizmom potrebujú vyučovanie - štruktúrované, kde musí byť vymedzený špeciálny priestor na každú činnosť zvlášť - hranie, učenie, jedenie atď. Preto potrebujem byt trošku poprerábať – pozmeniť - čo sa týka nábytku a zakúpiť špeciálne didaktické pomôcky a stolík, na ktorom budeme pracovať.

Po ukončení materskej dovolenky som plánovala nájsť si prácu a zlepšiť príjem, ale moje plány skrížilo toto Adamkove ochorenie. Momentálne všetok voľný čas, ktorého je veľmi málo, venujem zárobku si popri mat. dovolenke - ako napr. opravím nejaké odevy známym, ožehlím ľuďom prádlo a veľa takýchto aktivít, len aby som zlepšila fin. situáciu a mali sme aspoň na základné potraviny a hyg. potreby.