Číslo účtu

2769833457/0200

IBAN SK72 0200 0000 0027 6983 3457

Ako získať pomoc

Vypíšte dotazník z formulárov a zašlite na adresu Občianskeho združenia. My sa s vami skontaktujeme a zvážime formu pomoci.


„Nakloň, Pane, svoj sluch a vyslyš ma, lebo som biedny a chudobný.“
Ž 86,1

Od novembra 2017 sme majakovské tvorivé dielne presťahovali do našej novej miestnosti Centrum pre rodiny v núdzi OZ Maják nádeje na Letnej 47. Počas týždňa tak máme až 4 druhy tvorivých dielní.

V pondelky doobeda sa mamky stretávajú na dielňach „sviečky“, kde sa s trpezlivosťou učia vyrábať rôznotvaré voňavé sviečky.

V stredy poobede sa ďalšia skupinka mamiek stretáva na dielňach „korálky“, kde so šikovnosťou a ostrým zrakom vytvárajú korálkové náramky a náhrdelníky.

Vo štvrtok doobeda zohratá skupinka mamiek na dielňach „šitie“ iniciatívne vymýšľa nové látkové výrobky. Začínali s levanduľovými srdiečkami, no postupne sa s radosťou naučili šiť aj kuchynské rukavice, vankúše a najnovšie aj ozdobné vešiaky.

Vo štvrtok poobede sa na dielňach „mydlá“ Centrum rozvonia nádhernými silicami, ktoré mamky primiešavajú do mydlovej hmoty, aby tak vytvorili rôzne darčekové mydlá.

Každá rodina je zaradená do niektorých tvorivých dielní. Kto nemôže chodiť na tvorivé dielne do Centra, či už kvôli maličkým deťom alebo nie najlepšiemu zdraviu, tak  sa učí doma vyrábať dekoratívne a zároveň praktické krabičky, ktoré obliepa jutovým prírodným špagátom.

Tvorivé dielne pomáhajú mamkám v rozvoji pracovných návykov a zručností, vytvárajú priestor pre budovanie vzťahov a vzájomnú podporu, sú miestom na zrelaxovanie od každodenných starostí a hlavne vytvárajú z klientov aktívnych participantov na zmene svojej životnej situácie.

 

  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
  • 07
  • 08
  • 09