Číslo účtu

2769833457/0200

IBAN SK72 0200 0000 0027 6983 3457

Ako získať pomoc

Vypíšte dotazník z formulárov a zašlite na adresu Občianskeho združenia. My sa s vami skontaktujeme a zvážime formu pomoci.


„Ak máš veľa, dávaj z toho viac, ak máš málo, neboj sa konať dobro aj z mála.“
Tob 4,8

Pre deti a mladých sme si v sobotu 21.10. pripravili poznávací výlet do Jasovskej jaskyne.

V autobuse deti už len odrátavali minúty, kedy konečne dorazíme do nášho cieľa. S nadšením sa rozbehli smerom k jaskyni. Hneď po vstupe do jaskyne sa s úžasom pustili do bádania nepoznaného. Pozorne počúvali výklad sprievodkyne, ktorá im vysvetlila, čo sú stalagmity, stalaktity či stalagnáty. Deťom ukázala krásne zákutia jaskyne ako je srdce jaskyne, studňa lásky, jazierko, anjelské krídlo či slonia hlava. Deti sa veľmi rýchlo „zadelili“ do dvoch „táborov“, a to na milovníkov netopierov a odporcov netopierov a podľa toho sa aj patrične správali pri každom visiacom či prelietavajúcom netopierovi. Deti mali možnosť si prezrieť aj kosti jaskynného medveďa či hyeny. Prechádzajúc jednotlivé výškové úrovne jaskyne a zdolávajúc desiatky úzkych schodov malí bádatelia s úžasom sledovali krásy prírody.

Po výstupe z jaskyne sa deti rozbehli do okolitého lesíka, aby si ešte na chvíľu vychutnali krásy jesene. Po sladkom občerstvení sa tak mohli vybrať na cestu domov.

Projekt bol finančne podporený prostredníctvom programu Hodina deťom od Nadácie pre deti Slovenska.

 

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05